Dzień 3. – morza szum, ptaków śpiew…

Dzisiaj zapomnieliśmy na chwilę o naszych obozowych zastępach i spędziliśmy czas z całymi drużynami. Drużynowi przygotowali dla nas dzień pełny wrażeń. Wykąpaliśmy się w morzu, budowaliśmy tratwy, zwiedziliśmy okolicę. Było ciepło i słonecznie dlatego z przyjemnością spędzaliśmy czas na plaży. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, na którym zaprezentowaliśmy innym drużynom nasze dokonania, podzieliliśmy się wspomnieniami i wspólnie pobawiliśmy.

zuchowe wieści:

Wizyta we Francji

Trzeciego dnia kolonii walizka przeniosła nas do Francji. Zaraz po apelu na pokładzie statku pojawił się pewien artysta, który zaprosił nas na warsztaty malarskie w plenerze. Po dotarciu na miejsce zabraliśmy się do tworzenia. Efekty naszej pracy były niczego sobie. 

Pogoda zadecydowanie nam sprzyja, dlatego też na poobiednie zajęcia udaliśmy się na plaże. Woda w morzu robi się coraz cieplejsza więc do późnego popołudnia mogliśmy się pluskać 🙂 Wieczorem odwiedził nas sam Napoleon Bonaparte! Przygotował dla nas specjalne zadnia i sprawdził wiedzę na temat Francji.
Na dziś to tyle, ciekawe gdzie dotrzemy jutro….